Home » ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΜΑΘΗΤΕΣ » 28η Οκτωβρίου1940

28η Οκτωβρίου1940

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAΌπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας η γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.
Με πολλή χαρά οι μαθητές της Τετάρτης τάξης με τους δασκάλους τους, την κ. Μπαρακλή Βασιλική και τον κ. Μπόιτση Κώστα,ετοίμασαν τη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου.
Το πρόγραμμα της γιορτής περιλάμβανε ομιλία ,ποιήματα, παρουσιάσεις, σκετς και παραδοσιακούς χορού, με χοροδιδάσκαλο την κ. Αραβίδου Σωτηρία, από μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης.Στα τραγούδια μας συνόδευε με το αρμόνιο ο δάσκαλος της μουσικής κ. Ασπιώτης Σπύρος. Τα σκηνικά ετοιμάστηκαν πό τον δάσκαλο των εικαστικών κ. Σιμόπουλο Μάριο.
Ακολούθησε η παράδοση της σημαίας, από τη Διευθύντρια κ. Ευαγγελία Μπούτσκου στο σημαιοφόρο και στους παραστάτες.
Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες!!!