Home » ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ, ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ » Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση πενθήμερης διδακτικής επίσκεψης στο Lodz (Πολωνία) στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Comenius»

Παρακαλούμε όσα ταξιδιωτικά γραφεία επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον και να υποβάλλουν τις προσφορές τους σχετικά  με την Πενθήμερη διδακτική επίσκεψη στο Lodz (Πολωνία)  στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Comenius.

(Με βάση το άρθρο 14 της ΥΑ 129287/Γ2/10-11-2011 ΦΕΚ 2769/Β/2-12-2011)

Η προσφορά κατατίθεται κλειστή στο Σχολείο.

Με κάθε προσφορά κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτει, βεβαίωση συνδρομής των νομίμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου,  η  οποία βρίσκεται σε ισχύ.

1

ΣΧΟΛΕΙΟ

2ο Δημοτικό Σχολείο Ευκαρπίας

2

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ/ΟΙ    ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΉΣ

Ημερομηνία αναχώρησης από Θεσσαλονίκη για Βαρσοβία: 20/05/2014

Ημερομηνία επιστροφής στη Θεσσαλονίκη από Βαρσοβία: 24/05/2014

3

ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜ. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ (μαθητές / καθηγητές)

3 ενήλικοι- συνοδοί εκπαιδευτικοί

4 παιδιά  12 ετών

Συνολικός αριθμός μετακινούμενων 7

4

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ/Α ΜΕΣΟ/Α ? ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

αεροπλάνο

5

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΟΣ- ΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ (μονόκλινα/δίκλινα/τρίκλινα-πρωινό ή ημιδιατροφή)

3 διανυκτερεύσεις (checkin 20/05/2014, checkout 23/05/2014) στο κέντρο του Lodz σε ξενοδοχείο 4 αστέρων που να έχει κοντά στάση τραμ ή στο ξενοδοχείο IBISστο κέντρο του Lodz όπως προτείνεται από τους διοργανωτές

1 διανυκτέρευση στις 23 Μαΐου (checkin 23/05/2014 checkout 24/5/2014) σε Ξενοδοχείο 4 αστέρων στο κέντρο της πόλης της Βαρσοβίας

Τύποι δωματιών:1 μονόκλινο,  1 δίκλινo(twin  bedroom)  και 1 τετράκλινο δωμάτιο (ή 2 δίκλινα twinbedroom) μη καπνιζόντων, συνεχόμενα το ένα δίπλα στο άλλο, στον ίδιο όροφο του ξενοδοχείου. Σε όλα τα άτομα να συμπεριληφθεί πρωινό (Europeanbreakfast) για όλες τις ημέρες.

6

ΛΟΙΠΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (πρόγραμμα,  παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη χώρων, γεύματα, κτλ.)

οι 4 βαλίτσες θα είναι χειραποσκευές 15 κιλών η καθεμία και οι 3 βαλίτσες βάρος μέχρι 20 κιλά

7

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ (μόνο εάν πρόκειται για πολυήμερη εκδρομή)

8

ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΛΥΨΗΣ ΕΞΟΔΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ Η΄ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ*

9

ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ (συμπερ. ΦΠΑ)

10

ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΑΝΑ ΜΑΘΗΤΗ (συμπερ. ΦΠΑ)

11

ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ  ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Στο γραφείο της Διευθύντριας   έως την Πέμπτη 03/04/2014 και ώρα 13:00.

12

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ ΠΡΟΦΟΡΩΝ

Η Επιτροπή Αξιολόγησης των προσφορών θα συνεδριάσει την  Πέμπτη 03/04/2014 και ώρα 13:00 για το άνοιγμα των προσφορών.

Η Δ/ντρια του Σχολείου

Ευαγγελία Μπούτσκου