Home » ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ, ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ, ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ » Εγγραφές Α΄Τάξης

1ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α? ΤΑΞΗΣ
2 έως 19 Μαΐου 2017
ώρες 7:30- 12:30

2ο Δημοτικό Σχολείο Ευκαρπίας ( Παπαναστασίου 1)
Η σχολική περιφέρεια θα περικλείεται από τις οδούς :
Γ. Ρίτσου ? Θησέως ? Περιφερειακή ? Ανθοκήπων (έως Αγ. Βασιλείου) – Αγ. Ραφαήλ – Ρ. Φεραίου (χωρίς) έως Ποσειδώνος – Ποσειδώνος (χωρίς) ? Εγνατίας ? Σοφοκλή (χωρίς) ? Ρήγα Φεραίου (χωρίς) – Αγ. Γεωργίου (χωρίς) ? Κ. Κανάρη (χωρίς) – 28ης Οκτωβρίου – Γ. Ρίτσου.

Τη σχολική χρονιά 2017-2018 στην Α? Τάξη θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2011 έως 31-12-2011.
Απαραίτητα Δικαιολογητικά:
1) Υπεύθυνη δήλωση γονέα που δηλώνει τα παρακάτω 6 στοιχεία:
1. επώνυμο μαθητή 2. όνομα μαθητή 3. όνομα πατέρα 4. όνομα μητέρας 5. ημερομηνία γέννησης 6. διεύθυνση κατοικίας.

2) Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

3) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

4) Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή

5) Αίτηση γονέα