Home » Α΄ΤΑΞΗ, Β΄ΤΑΞΗ, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ » Επίσκεψη από την υπεύθυνη ΦΟΔΣΑ

Επίσκεψη από την υπεύθυνη ΦΟΔΣΑ

Την Πέμπτη 28 Μαρτίου στο πλαίσιο του Μαθήματος των “Εργαστήριων Δεξιοτήτων” και της θεματικής ενότητας”Ενδιαφέρομαι για το περιβάλλον”, επισκέφτηκε το σχολείο μας η υπεύθυνη του Περιβαλλοντικού Πάρκου Δερβενίου (ΦΟΔΣΑ Κεντρικής Μακεδονίας) κα Στεφανίδη. Ύστερα από πρόσκληση της υπεύθυνης εκπαιδευτικού του μαθήματος κας Παπαδοπούλου Ειρήνης, οι μαθητές των τμημάτων Α1, Α2, Β1, Γ1 και Δ3, ενημερώθηκαν αναλυτικά για την διαδικασία της σωστής ανακύκλωσης και ιδιαιτέρως για τη σωστή χρήση των καφέ κάδων ανακύκλωσης που πρόκειται να τοποθετηθούν στο Δήμο Παύλου Μελά πολύ σύντομα. Οι μαθητές έλυσαν τις απορίες τους και συμφώνησαν να τηρούν στο εξής όλα όσα έμαθαν στη σημερινή ενημέρωση.