Home » ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ, ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ » Ημέρα ασφαλούς διαδικτύου 10/2/2015

Ημέρα ασφαλούς διαδικτύου 10/2/2015

internet safety (Αντιγραφή)Με αφορμή τον εορτασμό της ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου πραγματοποιήθηκαν στο Eργαστήριο Yπολογιστών και στο μάθημα της Πληροφορικής δραστηριότητες με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών για τη ορθή χρήση του Διαδικτύου. Παρουσιάστηκαν βίντεο, έγιναν συζητήσεις γύρω απο την ασφαλή πλοήγηση στο Intertnet και οι μαθητές δημιούργησαν ψηφιακές αφίσες και κόμικς βασιζόμενοι στο θέμα αυτό.
Περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θέμα μπορούν να βρουν γονείς και παιδιά στον ενημερωτικό κόμβο του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου  internet-safety.sch.gr